Dětské autosedačky

Dětské autosedačky

Srp 03, 2020 / By : / Category : Výrobky

–          Autosedačka je povinná výbava do auta, její výběr by měl být velice důsledný. Její výběr nesmíme podceňovat, protože existuje mnoho důvodů, které ovlivňují kvalitu a funkci autosedačky.
–          Na co si tedy dát pozor a podle čeho vybírat?

Proč autosedačku pořizovat
–          Povinnost zajistit dítě při jízdě autem udává zákon. Hlavní je co největší bezpečnost v případě autonehody. Nejsme schopni dítě při nárazu udržet v náručí a nemělo by se takto nikdy riskovat! Už jenom náraz 15km/h může být pro dítě smrtelný.

autosedačka

–          Autosedačka je povinná výbava, dítě v ní musí být zajištěné, pokud nemá více jak 36 kilogramů a více jak 150 cm.
Podle čeho vybrat
–          Rozhodujícím kritériem je tělesná hmotnost a výška dítěte. Tomuto je nutné autosedačku přizpůsobit. Rozhodně nekupujte z finančních důvodů sedačku větší a nemyslete na to, že jí bude mít dítě do budoucna a že do ní doroste. V případě nehody totiž autosedačka neplní řádně svojí úlohu.

Řazení autosedaček do skupin
–          Skupina 0: jsou od narození do 10 kil a tedy přibližně 18 měsíců
–          Skupina 0+: jsou od narození do 13 kil a do 2,5 až 3 let
–          Skupina I: od 9 do 18 kil a od 1 roku do 5-6 let
–          Skupina II: od 15 do 25 kilo a to od 4 do 9 let
–          Skupina III: od 22 do 36 kilo a od 7-8 let do 12 let
Jakou vybrat a co koupi ovlivňuje

–          Musí mít opěradlo a opěrku zad. Obyčejné podsedáky jsou nevhodné a nedostačující. Měla by mít jednoduše označené příchytky na bezpečnostní pásy což je důležité u autonehod. Vhodný je dobrý materiál a vypolstrování autosedačky. Není dobré kupovat už použitou bazarovou sedačku, protože nikdy nevíte, jestli neskrývá nějaké vady, ačkoli se zdá naprosto v pořádku. Vybraný typ je řádně homologován a označení najdete většinou zespodu sedačky. Pozornost věnujte tomu, jestli splňuje normu bezpečnosti v případě bočního nárazu.

autosedačky
 
Autosedačky jsou univerzální do všech typů aut a musí mít tzv. třetí úchyt k omezení rotace autosedačky v případě nárazu. Pozor na označení Isofix, nesedí do všech typů aut a výrobce by měl označit typ vozů do kterých je tato autosedačka vhodná. 

Vybírejte autosedačku pohodlnou, kvalitní, bezpečnou, a aby se v ní i Vaše dítě cítilo dobře, protože v ní může strávit i několik hodin.