Nesmíme na nic zapomenout

Nesmíme na nic zapomenout

Říj 16, 2018 / By : / Category : Výrobky

.


Rekonstrukce bytu je velmi náročný úkol. Většinou musíme vyměnit všechno, co je důležité. Ať už se jedná o elektroinstalaci, topení, vodovod i odpady. Určitě chceme, aby nám nové bydlení vydrželo co nejdelší dobu bez závady a bez následujících oprav.

kabely


Pokud stále bydlíme v místě, které chceme rekonstruovat, určitě už máme nějakou představu o tom, jak bychom bydlení vylepšili. Co se týká elektroinstalace, bezpochyby nám tu a tam chybí nějaké zásuvky a už nás nebaví pořád natahovat prodlužku nebo plánujeme vylepšit kuchyň indukční varnou deskou, která potřebuje silnější elektrický proud. V tomto koutě je málo světla a neškodilo by předělat celé osvětlení na úsporné. Taky se nám nechce chodit potmě k vypínači, když bychom mohli mít druhý na začátku pokoje.

lustr


Pokud si to sami nejsme schopni naplánovat, můžeme si na pomoc pozvat projektanta elektroinstalací. Ten nám může poradit v rozmístění, novinkách a pak v doladění veškerého potřebného materiálu, svítidel a vypínačů. Určitě nám doporučí zabudovat i podlahové vytápění, které je příjemné i na studené dlažbě. Může nám místo klasických vypínačů nabídnout stmívače, které nám umožní plynule nastavit intenzitu osvětlení. Také bychom mohli v bytě využít pohybová čidla. Ta se rozsvítí sama, pokud přijdeme do místnosti. Je dobré se také zabývat zásuvkami, do kterých se instaluje televize nebo internet

.

zásuvky


Samozřejmě bude chtít vědět, kde který spotřebič bude umístěn. Bude se nás ptát, jestli bude veškerá elektroinstalace zasekaná do zdi nebo vedená v liště. Tím určí cenu i pracnost celé zakázky. Cenu ovlivní také nová rozvodná skříň a jističe.

Starší elektroinstalace bývají ještě v hliníku, což v dnešní době neodpovídá bezpečnostním normám a je třeba všechno předělat do mědi. Rozvody elektroinstalace jsou pro laika složité a určitě bychom je měli svěřit odborníkům. Jde o to, aby nám všechny spotřebiče dobře fungovaly a byly pro nás bezpečné.

Nesmíme na nic zapomenout
4.3 (85.45%)11
.
Žádné komentáře