Plicní chlamydie – její příznaky a projevy

Plicní chlamydie – její příznaky a projevy

Úno 20, 2018 / By : / Category : Výrobky

Toto onemocnění je https://blog.zdenekvecera.cz/item/jake-jsou-aktualne-nejrozsirenejsi-verze-mobilniho-operacniho-systemu-androidnepříjemné pro všechny věkové skupiny obyvatel. Vzhledem k tomu, že se jedná o jakýsi zánět dolních i horních cest dýchacích, je to naprosto pochopitelné. Plicní chlamydie patří mezi nejrozšířenější formy mikroorganismů, jenž se vyskytují v místech, ve kterých se vyskytuje velké množství lidí. Nakazit se tak můžete opravdu téměř všude. Typickým příkladem tak mohou být školy, různé komunity, veřejná prostranství či pracovní prostředí. Jaké jsou příznaky a projevy plicní chlamydie?

nemoc

Jak se tato nemoc rozšiřuje?

Jedná se o tzv. kapénkovou nákazu. Znamená to, že se nemoc rozšiřuje především slinami a kýcháním či kašláním. Proto si zacpávejte ústa, jestliže máte potřebu kašlat nebo kýchat a dávejte si pozor i na lidi okolo sebe. Rovněž si však dávejte pozor, s kým se líbáte. Jestliže vás někdo přece jen nakazí, nemoc se může projevit i několik dnů až týdnů od této nákazy. Nemusí se však objevit vůbec, což je dobré znamení toho, že máte silný imunitní systém, který se s nákazou vypořádal sám a bez pomoci.

Jak se tato nemoc projevuje?

Tato nemoc je velice podobná klasické chřipce. Proto jsou i její projevy velice podobné. Konkrétně se jedná o –

  • horečky,
  • dusivý kašel, který trvá po dlouhou dobu,
  • chraplavý hlas,
  • zánět hrtanu či mandlí,
  • bolesti hlavy,
  • pocit únavy,
  • bolesti svalů a kloubů,
  • v některých případech se mohou objevit také bolesti břicha nebo dokonce zubů.

bakterie

Jak toto onemocnění léčit?

Abyste zjistili, zda se u vás nemoc skutečně objevila, je potřeba navštívit lékaře. Ten na základě krevních odběrů zjistí, zda jste nakaženi či nikoliv. Rozbor krve však trvá tři až pět dnů. Jestliže je nemoc potvrzena, je potřeba zahájit léčbu. Ta spočívá především v podávání antibiotik. Většinou probíhá po dobu sedmi až deseti dnů. Jestliže se však jedná o chronickou infekci, může léčba trvat i měsíc. V průběhu léčby i po ní by vám měl lékař i nadále odebírat krev a zjistit tak, zda je již nemoc vyléčena či nikoli.