Věnujte se sami sobě

Věnujte se sami sobě

Pro 20, 2020 / By : / Category : Podnikání

Čas, který věnujeme sami sobě se nám několikanásobně vrátí. Možností je mnoho, na chvíli vypnout a věnovat se svému tělu nebo duši. Sledování televize se nedá považovat za čas věnovaný sobě. Ideální je, když se věnujeme péči o své tělo nebo rozvoji duše.

Můžeme navštívit nějaký kurz osobního rozvoje, začít se učit cizí jazyk, nebo se svěřit do rukou kosmetičky, pedikérky nebo maséra.

Inspirací může být článek:

muž na masáži

Tolik možností, které nám dnešní doba nabízí je úžasné, stačí zasurfovat na internetu a rázem se před námi objeví mnoho lákavých možností.

Čas investovaný do sebe se nám vrátí

„Na to nemám čas,“ prohlásí mnoho lidí ke své škodě, když se jich zeptáte, zda se věnují sami sobě. Někdy jsme až příliš zaměstnaní a nevnímáme důležitost toho, udělat si čas pro sebe. Když se konečně dočkáme víkendu, tak jen doháníme pracovní povinnosti nebo unaveně přilepíme k pohovce.

Prostě začít

Mnoho lidí si hned představí že musí ušetřit ve svém nabytém dni alespoň hodinu ideálně dvě. Není tomu tak i deset minut kdy věnujeme sami sobě je velice důležité a dokáže s naším tělem doslova zázraky. Za deset minut se dá stihnout mnoho věcí, můžeme si nanést pleťovou masku, přečíst pár stran z oblíbené knihy nebo se věnovat meditaci. Postupně se naučíme ušetřit ve svém dni více času a mnohokrát zjistíme že někdy zbytečně trávíme čas sledováním účtů na sociálních sítí nebo bezduchém telefonování o ničem.

muž u kadeřnice
Kdo chce čas si vždycky najde

Kdo si nechce najít čas vždy bude hledat jen výmluvy které argumentuje nejen před ostatními, ale co je nejhorší i sám sebe přesvědčuje proč nemá čas na to zajít si třeba na masáž. Pokud například nemáme čas v pracovním týdnu vyhledat kadeřníka, mnoho těchto lidí nabízí mobilní služby, takže skutečně nic nebrání tomu nechat o sebe na chvíli pečovat. Brzy jistě pocítíte úžasný pocit a začnete se cítit lépe.