Vše potřebné o laser game

Vše potřebné o laser game

Zář 05, 2020 / By : / Category : Podnikání

S rozvojem všeho kolem nás vznikají také nové možnosti zábavy. Dnešní doba vědy a techniky mnoho lidí upoutá u počítačů, kde hraním her tráví mnohé hodiny svého volného času. A i když mohou prostřednictvím některých z těchto her s přáteli komunikovat, přece jen to není ono. A stejně jako sociálním vztahům, ani zdraví to rozhodně nesvědčí. Co s tím?

Pomocí laser game využijeme dovednosti moderní technologie a skloubíme je zdravým pohybem. Navíc svoláte skupinu přátel, která předtím může poladit taktiku či klidně probrat jakékoliv jiné téma (když už jsme se sešli). Tento typ hry tedy představuje jakousi společenskou hru, jejímž základem je pohyb, týmová spolupráce a dobrá muška. Protože hlavním cílem je pomocí speciálních laserových zbraní sestřelit protihráče (respektive se trefit do vesty, která je součástí této hry), případně dobýt jejich pevnost. Za toto či jiné dílčí úkoly jednotlivé týmy získávají body, které na konci určí vítěze.

laser game

Pokud bychom pátrali po vzniku laser game či laser tagu, jak bývá v různých zemích tato hra označována, dostali bychom se nejspíše do roku 1979, kdy díky hračce ze Star Treku tato hra vznikla. Dnes již existuje spousta arén i v České republice: Lasergame Praha, Laser Aréna ve Zlíně a mnoho dalších. V jednotlivých arénách si můžete veškeré vybavení půjčit. Pokud ale propadnete tomuto trendu natolik, že se vám vyplatí pořídit si vlastní, je to dneska víc než možné. Na trhu se totiž pohybuje již několik výrobců tohoto vybavení, v České republice zatím známe pouze jedinou firmu.

laser game 1

Protože je tento druh zábavy od doby svého vzniku velmi oblíbený, existuje již také soutěž, na níž se ti nejlepší sejdou a sehrají jednotlivé zápasy. Tato událost u nás nese název Mistrovství Česka a Slovenska v Laser Game, jedná se přitom o novou záležitost – první ročník se odehrál teprve v roce 2018. Nejprve se odehrají kvalifikační zápasy v šestnácti arénách, vítězové pak pokračují proti sobě v aréně v Košicích. První ročník se odehrál pro zábavu, druhý již vítězi slibuje odměnu 100 000 Kč. Pokud tedy patříte mezi schopné a nadšené tímto „sportem“, určitě neváhejte a přihlaste se.