Zvětšená prostata

Zvětšená prostata

Pro 17, 2017 / By : / Category : Výrobky


BHP je zkratka, kterou se označuje nezhoubné zvětšení prostaty. Jedná se o nejčastější onemocnění mužů ve zralém věku. Tento zdravotní problém se však ve většině případů dá vyléčit. Zamezí se projevům a potlačí se příznaky, které jsou projevem této nemoci.
Čím se vyznačuje prostata a její příznaky ? Projevů je hned několika a vždy se týkají močení.

silueta muže

Poznáváte některý z těchto příznaků?


Ø  Časté močení
Ø  Nucení na močení
Ø  Pocit neúplného vyprázdnění
Ø  Noční močení
Ø  Oslabený proud moči
Ø  Ukapávání
Ø  Přerušované močení
Ø  Nutnost okamžitého vymočení
Ø  Nutkání na močení
Ø  Obtížné spouštění močení
Ø  Bolest při močení 

Malý orgán, který nás dokáže pořádně potrápit

Prostata je sama o sobě velice malý orgán. Velká asi jako ořech. Nachází se pod močovým měchýřem a jistě už tušíte, proč tedy vznikají problémy právě s močením. Její blízkost močovému měchýři sice nevadí a není na škodu, ovšem tento orgán souvisí ještě i s močovou trubicí, kterou dokonce celou obklopuje. Proto v důsledku zvětšení prostaty dochází k nepříjemným projevům a příznakům při močení jakým je časté močení, nucené močení, pocit neúplného vyprázdnění a další již zmíněné. Jakmile je močová trubice stlačena, nastává problém, jakým je například slabý proud moči. Ten je prvotním příznakem. Ovšem mezi další se řadí i jiné nepříjemné projevy při močení.

Jak zabránit zvětšení?

Existuje prevence? Ano samozřejmě, že existuje. Většinou se doporučuje zdravý životní styl. Zdravý a pravidelný pitný režim. Omezit přísun alkoholu a velkého množství piva. Tekutiny by se v případě potíží neměly ani ve velké míře pít před spaním. Rizikový je však hlavně starší věk, proto tyto obtíže trápí muže spíše zralého věku. Hrát svou roli mohou také hormony a dědičné vlastnosti daného jedince, takže některým vlastnostem nezabráníte. Ovšem co můžete zlepšit jsou například stravovací návyky. Zdravě jíst a dostatečně sportovat to jsou naopak projevy prevence.

zoufalý muž

Využít můžete také použití volně prodejných preparátů, které jsou často na zcela přírodní bázi, takže se většinou jedná o směs bylin, které mají léčebné a blahodárné účinky a pomáhají s projevy a celkovou léčbou.